Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
UCS-HD12TB10K12G Cisco 1.2TB 10K 12G SAS 2.5" SFF Hot Swap Internal Hard Drive
$34.80
Product Description
Cisco 1.2TB 10K 12G SAS 2.5" SFF Hot Swap Internal Hard Drive
Highlighted Features
- Hard Drive
- 1.2TB
- Hot Swap
- 12Gbps
- SAS
- 2.5" SFF
- Retail Part #: UCS-HD12TB10K12G
Note: All product details are provided by Cisco.
It's a reliable data storage for your Cisco server by using the Cisco 1.2 TB 12G SAS SFF Hard Drive. This Cisco hard drive offers a data transfer rate of 1.2 GB/s and spindle speed of 10K rpm for improved performance. It features hot-swap functionality for convenient installation and maintenance.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | Cisco |
| Size: | 1.2TB |
| Data Transfer Rate: | 12GB/s |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Type: | Hot-Plug |
| Interface: | SAS |
| Device Supported: | Server |
| Interface: | Serial Attached SCSI 3 |
| Spindle Speed: | 10000 rpm |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1.15 pounds |
| Length: | 8.6 Inches |
| Width: | 6.3 Inches |
| Height: | 1.5 inches |
Compatibility | ||
| UCS SmartPlay C220 M4S | SmartPlay Select C240 M4SX | |
| SmartPlay Select B200 M4 |